Zpravodajský přehled za srpen

Výběr nejdůležitějších událostí uplynulého měsíce v Boskovicích a okolí podle redakce Ohlasů. Přečtěte si stručný zpravodajský přehled toho nejpodstatnějšího, co se v srpnu na Boskovicku událo.

Premiér Bohuslav Sobotka na pietním aktu v Hodoníně u KunštátuPremiér Bohuslav Sobotka na pietním aktu v Hodoníně u Kunštátu   foto: Úřad vlády ČR

Tomáš Znamenáček podal za Ohlasy žalobu proti rozhodnutí správního orgánu na boskovickou nemocnici. Nemocnice nám odmítla poskytnout audit, který si nechala zpracovat. Soud rozhodne, jestli je nemocnice plně vlastněná městem veřejnou institucí a musí informace poskytnout.

Exministr zdravotnictví za ODS Tomáš Julínek, který v boskovické nemocnici do prosince roku 2015 působil ve funkci náměstka pro ekonomiku a správu, dostal podle rozhodnutí blanenského soudu od boskovické starostky Hany Nedomové (ČSSD) v roli jednatelky neplatnou výpověď. Rozsudek ve sporu Tomáše Julínka s nemocnicí zatím není pravomocný.

Boskovickou nemocnici navštívili premiér Bohuslav Sobotka a ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík. Premiér podpořil zájem představitelů města o převod nemocnice na příspěvkovou organizaci kraje.

Vyasfaltovaná plocha před domem boskovického radního Milana Kolínského (ČSSD) v Havlíčkově ulici, na niž redakce Ohlasů před časem upozornila, nenechala klidnými několik lidí ze sousedství. Chtějí také úpravy, hlavně u křižovatky s ulicí Boženy Němcové. Nový asfalt je po radním a jeho sousedovi Antonínu Horákovi položený také u domu Josefa Trnky.

Finišují přípravy na opravy sokolovny. Ty však mají řešit pouze nejnutnější problémy, komplexní rekonstrukce má přijít v budoucnosti.

Majitel Panského dvora Luděk Řehoř získal napočtvrté souhlas státní památkové péče s návrhem rekonstrukce této barokní památky v centru Boskovic. Návrh vzešel z ateliéru architekta Zdeňka Fránka.

Silničářům se podaří podepřít a zprovoznit most u Černé Hory i pro těžká auta. Nejpozději 13. září tak přestanou jezdit přes městys.

Majitelé bývalých lázní ve Velké Roudce u Velkých Opatovic představili plán jejich obnovy. Vzniknout by zde mělo rekreační středisko pro rodiny s dětmi spojené s wellness prvky zaměřenými na zdravotní účely.

Blíží se volby do Poslanecké sněmovny.

Bohuslav Sobotka navštívil jako první premiér České republiky pietní akt, který připomenul oběti romského holokaustu v Hodoníně u Kunštátu.


Provoz novin vyžaduje hodně práce a peněz. Ohlasy už čtvrtým rokem dotujeme z vlastní kapsy, protože v nich vidíme smysl a možnost zlepšit život v našem regionu. Našli jsme dostatek čtenářů, kteří mají o naše texty zájem, ale zatím jen málo těch, kteří by nám přispěli finančně. Navzdory tomu ale nechceme naše texty uzamykat jen pro platící, záleží nám na tom, aby se dostaly k co největšímu počtu čtenářů. Jestli nás rádi čtete, zvažte prosím pořízení předplatného. Můžete si nás předplatit na webu i na papíře; bez dostatečného počtu platících čtenářů zanikneme.

další zpravodajství