Zpravodajský přehled za březen

Výběr nejdůležitějších událostí uplynulého měsíce v Boskovicích a okolí podle redakce Ohlasů. Přečtěte si stručný zpravodajský přehled toho nejpodstatnějšího, co se v březnu na Boskovicku událo.

Boskovické vlakové nádražíBoskovické vlakové nádraží   foto: Tomáš Znamenáček

Veřejnost získala konkrétnější informace o Boskovické spojce, tedy projektu přímého vlakového spojení Boskovic a Brna.

V Senátu se konalo veřejné slyšení k petici za D43.

Boskovičtí gymnazisté se zčásti připojili k výstražné stávce studentů Vyjdi ven.

Městu se otevřela možnost koupit kromě pozemku po bývalém lihovaru v Červené zahradě i ruinu hotel Velen. Kompletně i s pozemky by město muselo vydat asi 30 milionů korun.

Policie informovala o výsledcích své činnosti v roce 2017. Trestných činů postupně ubývá, ale zvyšuje se míra násilí ve společnosti.

Nemocnice uzavřela své loňské hospodaření se ziskem přes 7 milionů korun. A potýká se především s nedostatkem středního zdravotnického personálu.

Městská rada vyhlásila avizovaný konkurz na ředitele škol – základní i mateřské.

Vyšla nová kniha Boskovice v pohledech do minulosti.

Po dotacích do sportu rozdělila radnice také příspěvky na kulturní a volnočasové aktivity.

Pokračuje rekonstrukce ulice Dukelská, vše zatím probíhá podle harmonogramu.

Lídrem kandidátky ODS se pro podzimní komunální volby stal bývalý starosta Jaroslav Dohnálek.

Boskovičtí hokejisté obhájili vítězství v krajské lize. V posledním zápase play-off porazili doma Uničov.

Byli vyhlášeni sportovci roku 2017. Do Sportovní síně slávy města Boskovice byl uveden trenér plavání Jan Horák. Mimořádné ocenění získal vzpěrač Petr Mareček, mistr ČR juniorů do 20 a 23 let 2017 ve vzpírání. V kategorii jednotlivců byli oceněni: Ondřej Paděra, malá kopaná; Marian Klíč, čtyřkolky; Ivana Hrdličková, ultramaraton; Tereza Obořilová, cyklistika; Jáchym Ryšávka, plavání. V kategorii družstev byla oceněna družstva: TJ Minerva Boskovice, juniorky, volejbal; FC Boskovice, starší dorost, fotbal; SKMB Boskovice, muži, lední hokej. Nejlepšími trenéry byli vyhlášeni Petr Vondrák – hokej a Vladimír Petrů – fotbal.

Bývalá myslivna ve Velkých Opatovicích na Blanensku se stala kulturní památkou.


Provoz novin vyžaduje hodně práce a peněz. Ohlasy už čtvrtým rokem dotujeme z vlastní kapsy, protože v nich vidíme smysl a možnost zlepšit život v našem regionu. Našli jsme dostatek čtenářů, kteří mají o naše texty zájem, ale zatím jen málo těch, kteří by nám přispěli finančně. Navzdory tomu ale nechceme naše texty uzamykat jen pro platící, záleží nám na tom, aby se dostaly k co největšímu počtu čtenářů. Jestli nás rádi čtete, zvažte prosím pořízení předplatného. Můžete si nás předplatit na webu i na papíře; bez dostatečného počtu platících čtenářů zanikneme.

další zpravodajství