Zpravodajský přehled za červen

Výběr nejdůležitějších událostí uplynulého měsíce v Boskovicích a okolí podle redakce Ohlasů. Přečtěte si stručný zpravodajský přehled toho nejpodstatnějšího, co se v červnu na Boskovicku událo.

Začínající stavba Centra polytechnické výchovy a vzděláváníZačínající stavba Centra polytechnické výchovy a vzdělávání   foto: Tomáš Znamenáček

Strany a hnutí připravují kandidátky do komunálních voleb.

Architektonickou studii na zástavbu proluky U Koupadel zpracuje pro Boskovice věhlasný chilský architekt Smiljan Radić.

Ulice Dukelská se na léto neotevře. Uzavírka ve stávající podobě bude pokračovat až do podzimu.

Začala stavba Centra polytechnické výchovy a vzdělávání u základní školy na Slovákově ulici.

Posty ředitelů obhájili v konkurzech Vladimír Ochmanský ve škole základní a Dagmar Burianová ve škole mateřské.

Zastupitelé odvolali záměr pořídit nafukovací sportovní halu. Zjistilo se, že sportovci o toto řešení nemají zájem. Z plánovaných 10 milionů jich zastupitelé 8 přesunuli do nemocnice na nákup přístrojů.

V anketě o nejlepší návrh na výzdobu trafostanice za finančním úřadem zvítězil street-artový umělec TIMO a jeho noční potápěč.

Základní škola na náměstí 9. května se dočká rekonstrukce hřiště pro školní družinu.

V sokolovně proběhne přes léto oprava kanalizace za 400 tisíc korun. Opravena bude také dešťová kanalizace u obřadní síně na hřbitově.

Pořadatelé zrušili druhý ročník festivalu seriálů.

Na místě bývalé Slámovy pily by mělo dojít k výstavbě domu seniorů. Připravuje ho soukromá brněnská společnost Dům seniorů U Lípy, kapacita by měla být 84 osob.


Provoz novin vyžaduje hodně práce a peněz. Ohlasy už pátým rokem dotujeme z vlastní kapsy, protože v nich vidíme smysl a možnost zlepšit život v našem regionu. Našli jsme dostatek čtenářů, kteří mají o naše texty zájem, ale zatím jen málo těch, kteří by nám přispěli finančně. Navzdory tomu ale nechceme naše texty uzamykat jen pro platící, záleží nám na tom, aby se dostaly k co největšímu počtu čtenářů. Jestli nás rádi čtete, zvažte prosím pořízení předplatného. Bez dostatečného počtu platících čtenářů zanikneme.

další zpravodajství